کلینیک پزشکی
منو
دستگاه تشخیص ویروس    Typing Hpv ,  hpv

دستگاه تشخیص ویروس Typing Hpv , hpv

هر خانمی که مبتلا به زگیل تناسلی می شود، اولین اقدامی که باید انجام دهد، تعیین نوع ویروس است. جهت راهنمائی خانمها انواع ویروس زگیل تناسلی که سبب سرطانهای مختلف در خانمها می شوند به قرار زیر هستند:

سرطان ریه: انواع 6، 11، 16، 18

سرطان دهان: انواع 16 و 18

سرطان فرج: انواع 6، 11، 16، 18

سرطان واژن: نوع 16

سرطان دهانه رحم: انواع 16، 18، 31، 33، 35، 39، 45، 51، 52، 56، 58، 59، 66، 68، 70، 73 و 82

سرطان مقعد: انواع 16، 31، 32 و 33

خطر همه ویروسها در ایجاد سرطان یکسان نیست و آزمایشگاهها انواع ویروس HPV را از نظر میزان خطر آفرینی به سه گروه کم خطر، با خطر متوسط و پر خطر تقسیم بندی می کنند. مثلا اگر خانمی مبتلا به انواع 16 یا 18 این ویروس شود، خطر سرطان دهانه رحم در وی بیش از 200 برابر جمعیت عادی خانمها خواهد بود پاپیلوم انسانی (HPV) دارای بیش از 100 نوع مختلف می باشد. نوع 6 و 11 علت 90 درصد زگیلهای تناسلی هستند.

 HPV

ذرات ویروسی قادر به سرایت به داخل پوست از راه خراش های میکروسکوپی سطحی پوست در نواحی زگیل دار می باشند که در حین انجام عملیات جنسی هستند رخ می دهند. سلولها به وسیله ویروس hpv به سرعت مورد تهاجم قرار گرفته که دوره آن به طور کامل می تواند  از ماه تا سال طول بکشد. ویروس hpv می تواند بدون هیچ نشانه ای چندین سال ساکن بماند . رابطه جنسی با شخص مبتلا که ویروس hpv به حالت کمون مانده و بیانگر این است  که هیچ نشانه ای از آسیب پذیری یا  ابتلا  مشخص نیست در صورتی که شخصی پیگیری های محافظه کارانه در خصوص روابط جنسی با فرد مبتلا نداشته باشد 70 درصد شانس ابتلا به این بیماری را خواهد داشت سرانجام سیستم ایمنی مواد فعالیت ویروس را به وسیله ضعف دفاعی در مقابل ویروس نشان می دهد.

پیشگیری :

گارداسیل نام واکسنی است که برای مقابله با ویروس توموری انسانی   نوع 16 – 18 – 6 – 11 که باعث زگیل های آلت تناسلی می شود می باشد در حالی که 16  و 18 موجب سرطان گردن رحم میشود. این واکسن پیشگیری کننده است نه درمان کننده و باید قبل از در معرض خطر ویروس قرار گرفتن تزریق شده تا حالت موثر بخود بگیرد و همچنین قبل از شروع رابطه جنسی استعمال شود.

این واکسن که به طور قابل ملاحظه ای تثبیت شده توسط زنان جوان و مردان جوان در مناطقی چون انگلستان و آمریکا مورد استفاده قرار گرفته و اثبات شده است.

 اداره کردن بیماری :

هیچ دارویی برای مقابله با ویروس hpv وجود ندارد ولی روشهایی برای درمان زگیل های قابل رویت موجود است که می توان عفونت و سرایت آنها را کاهش داد ولی هیچگونه آزمایش مطالعاتی در خصوص موثر بودن این نوع درمان و برطرف کردن زگیل های قابل رویت و انتقال آنها وجود ندارد . زگیل های آلت تناسلی ممکن است بدون هیچ درمانی  ناپدید شود ولی در بعضی مواقع به صورت برامدگی های گوشتی دوباره رشد می کند . هیچ راهی برای پیش گویی اینکه چه موقع آنها رشد می کنند یا ناپدید می شوند وجود ندارد.

بعضی مواقع می توان با مالیدن اسیداستیک این زگیل ها را نمایان کرد که به رنگ  سفید میباشند ولی این روش توصیه نمی شودبه دلیل اینکه باعث آسیب های میکروسکوپی و سوختگی سطحی شده و باعث بثورات جلدی شود. با  ذره بین های نوری و لامپ های پزشکی می توان زگیل های کوچک را دید.

بسته به اندازه و موقعیت زگیل ها ( به علاوه سایر عوامل )  دکتر چندین راه برای درمان آنها ارائه میکند. پدوفیلوتوکسین  اولین مرحله درمان است  تنها به دلیل ارزان قیمت بودن آن و تقریبا تمام درمانها باعث کمرنگ شدن این زگیل ها می شود.

داروی پدوفیلوکس 5/0 یا 15/0 درصد به صورت محلول در ژل یا کرم است  و با نام تجاری کندیلوکس  می باشد که بیمار می تواند آن را روی ناحیه مورد نظر مالیده ولی نباید آن را بشوید .مواد تشکیل دهنده این دارو حاوی ماده پدوفیلین است.پدوفیلوکس از پدوفیلین ایمن تر و موثر تر است. خارش پوستی و درد از عوارض جانبی استعمال این دارو هاست. سیکل استفاده از این دارو 2 بار  در روز و فقط 3 روز است که پس از آن 4-7 روز توقف نیاز است. با یک بازنگری می تواندریافت که این دارو باید در 4 سیکل مورد استفاده قرار گیرد.

ایمی کوایمود ( آلدارا ): یک کرم محافظ ایمنی است که روی سطح ناحیه مبتلا شده مالیده می شود این کرم عوارض جانبی کمتری نسبت به پدوفیلوکس دارد ولی ممکن است موجب قارچ پوستی شود.

 

سینه کاته شینز (که به عنوان ورژن و پلی ونون e شناخته شده است ) : پماد کاته شین داری است که  عصاره چای سبز است و از سایر اجزای آن تشکیل شده است این دارو از 2 داروی قبلی موثرتر بوده و عوارض جانبی کمتری دارد.

کرایو : که برای دوران بارداری هم ایمن است . این کار برای از بین بردن زگیل ها بین 71 تا 79 درصد می باشد ولی بیماری بین 38 تا 73 درصد شش ماه پس از درمان دوباره ظاهر می شود.

تری کلرواستیک اسید : (TCA) از عمل کرایو تاثیر کمتری دارد و برای استعمال در واژن و داخل رحم یا مجاری ادرار توصیه نمی شود.

برای زگیل های بزرگ و برداشتن آنها بعضی مواقع از جراحی استفاده می شود ولی باز هم خطر بثورات جلدی وجود دارد.

ایمی کوایمود ( آلدارا ): یک کرم محافظ ایمنی است که روی سطح ناحیه مبتلا شده مالیده می شود این کرم عوارض جانبی کمتری    نسبت به پدوفیلوکس دارد ولی ممکن است موجب قارچ پوستی شود.

 

سینه کاته شینز (که به عنوان ورژن و پلی ونون e شناخته شده است ) : پماد کاته شین داری است که  عصاره چای سبز است و از سایر اجزای آن تشکیل شده است این دارو از 2 داروی قبلی موثرتر بوده و عوارض جانبی کمتری دارد.

کرایو : که برای دوران بارداری هم ایمن است . این کار برای از بین بردن زگیل ها بین 71 تا 79 درصد می باشد ولی بیماری بین 38 تا 73 درصد شش ماه پس از درمان دوباره ظاهر می شود.

تری کلرواستیک اسید : (TCA) از عمل کرایو تاثیر کمتری دارد و برای استعمال در واژن و داخل رحم یا مجاری ادرار توصیه نمی شود. برای زگیل های بزرگ و برداشتن آنها بعضی مواقع از جراحی استفاده می شود ولی باز هم خطر بثورات جلدی وجود دارد.

 برطرف کردن به وسیله لیزر که به نظر موثر تر از سایر درمانهای دارویی مورد استفاده است ولی اغلب به عنوان آخرین درمان مورد استفاده قرار می گیرد , که بی نهایت گران است .

محلول ضد میتاتیک پدوفیلین : بر روی سطح مورد نظر مالیده شده و سپس شسته می شود با وجود اینکه ریشه این دارو گیاهی است ولی برای استعمال در ناحیه واژن – مجاری ادراری – داخل رحم و مهبل توصیه نمی شود وباید توسط پزشک استعمال شود  تهوع – استفراغ  - سرگیجه و اغماء وحتی مرگ به دلیل استعمال خارجی و یا  داخلی این دارو گزارش شده است .

اینترفران : این دارو  نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد موثر است ولی قیمت گرانی دارد و تاثیر آن هم چندان پایدار نیست.

 درمانهای ادامه نیافته :

فلئوروراسیل 5 %  : کرمی بوده  که قبلا استفاده می شده ولی اکنون  به عنوان درمان قابل قبول توصیه نمی شود  بدلیل اینکه عوارض جانبی زیادی داشته است.

پدوفیلین و پدوفیلوکس نباید در طی دوران حاملگی استفاده شود به این دلیل که از راه پوست جذب شده و باعث عارضه در ناحیه رحم و هنگام زایمان و جنین می شود.

اپیدمیولوژی :

مبتلایان به زگیل ویروسی HPV مقدار تخمینی 10 تا 20 % از بیماران بالینی امریکا را تشکیل داده  که 1 %   آن بزرگسالان و روابط جنسی آنها هستند . تعداد مبتلایان به این ویروس در ایالات متحده امریکا بین سالهای 1975 تا 2006 آن دسته از افرادی بودند که سن آنها بین 17 تا33 سال بوده است. اگر چه درمان می تواند زگیل ها را برطرف کند بنابراین در حدود 50 تا73 % از موارد زگیل ها برطرف می شوند  ولی باز امکان برگشت وجود دارد . نظریات سنتی و قدیمی که تا کنون پا برجاست حاکی از این است که ویروس در تمام طول عمر انسان  داخل بدن می ماند . با این حال مطالعات جدید با استفاده از تکنیک های حساس DNA   نشان داده است که از طریق دریافت پاسخهای ایمنی شناختی ویروس ظاهر شده و یا تا حدی سرکوب می شود که بتوان روی آن آزمایشات را انجام داد

مهندسان و متخصصان این شرکت با استفاده از روشهای هوش مصنوعی و تشخیص بالینی پزشک معالج از طریق فرایند موجئد در این سامانه در ابتدا ویروس و نوع ویروس تشخیص داده میشود و سپس مبادرت به نحوه و نوع درمان ان مینماید

ارسال درخواست خرید
سیستم ردیاب  و تشخیص تصویر

سیستم ردیاب و تشخیص تصویر

سیستم موقعیت یابی، ردیابی و ناوبری متحرک ها با استفاده از فناوری ماهواره و GPS،GPRS،RTLS،RFID و با تکیه بر زیرساخت GIS ( سیستم های اطلاعات جغرافیایی ) امکان تعیین موقعیت و ردیابی همزمان و حتی غیرهمزمان اشیاء، افراد، خودروها و یا هر متحرک دیگر را میسر می سازد.
جزئیات بیشتر
سامانه هوشمند پارکینگ طبقاتی

سامانه هوشمند پارکینگ طبقاتی

سیستم اتوماسیون کنترل تردد پارکینگ امکان نظارت دقیق بر روند تردد خودروها را فراهم می سازد . همچنین سیستم این توانایی را دارد که علاوه بر ثبت تردد خودروها ، تردد افراد بصورت لحظه ای و همزمان و زمان دقیق ورود و خروج و … را در اختیار مدیران قرار دهد .
جزئیات بیشتر
سیستم تشخیص دستگاه اندوکاردیت عفونی

سیستم تشخیص دستگاه اندوکاردیت عفونی

اندوکاردیت عفونی التهاب قلب ناشی از عفونت باکتریایی یا قارچی دریچه‌ها یا ماهیچه داخلی قلب (آندوکارد) است. اگر این بیماری به سرعت درمان نشود، می‌تواند منجر به عوارض تهدید کننده زندگی شود. اندوکاردیت عفونی (IE) که همچنین به آن اندوکاردیت باکتریایی (BE) نیز می گویند.
جزئیات بیشتر